Укриття в закладах загальної середньої освіти не реконструювалися. До того, на це не виділялися кошти. Про це у відповіді на запит від Ґвара Медіа повідомили у Харківській міській раді.

Як зазначили в Департаменті освіти, 86 укриттів у харківських школах потребують ремонту. Втім, проєктно-кошторисна документація щодо цього не створювалася через брак коштів.

Відповіді на запит Ґвара Медіа від Харківської міськради / Скриншот: Харківська міська рада

8 лютого на апаратній нараді голова Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив, що до традиційного формату навчання заклади повернуться одразу, як тільки дозволить безпекова ситуація. За даними на лютий, у Харківській області працює 631 школа та 257 дитячих садків. В окупації лишаються 5 дитсадочків та 8 шкіл. Відновлено дистанційне навчання у Балаклійській та Куп’янській спеціальних школах.

У трьох навчальних закладах регіону будують укриття. Крім цього, ще у 8 школах планують облаштувати бомбосховища. Триває підготовка проєктно-кошторисної документації, повідомляє директор Департаменту науки та освіти Олексій Литвинов. 

Продовжують ліквідувати наслідки російської агресії. У будівлях навчальних закладів замінюють вікна, крівлю, відновлюють комунікації. Завершені роботи на 18 об’єктах — 13 із них на деокупованих територіях. 

Європейська комісія спільно з Урядом розпочала програму з відновлення навчальних закладів. До неї увійшли 104 школи Харківської області:

  • 9 — обласного підпорядкування,
  • 84 — Харкова,
  • 3 — Харківського та
  • 8 — Чугуївського районів.

Нагадаємо, всього в Україні пошкоджено 3075 закладів освіти, 437 з них — зруйновано повністю. За інформацією ЮНІСЕФ, всього близько 5,3 мільйона дітей стикаються з перешкодами в отриманні освіти, а 3,6 мільйона постраждали від закриття шкіл.

  • У МОН пояснили, коли відбудеться перехід на 12-річну систему в школах.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.