В Опендатабот з’явився Реєстр правових позицій Верховного Суду, у якому зібрано 8183 правові висновки з 2018 по 2023 рік. Цей Реєстр дає можливість правникам безплатно знайти необхідну інформацію та використовувати її для розв’язання своїх юридичних питань.

База правових позицій Верховного Суду працює з 2021 року. Наразі найбільша кількість рішень стосується 2021 року — 2117 позицій.

В Україні діє континентальна правова система, де основним джерелом права є нормативно-правовий акт. Однак через прогалини в законодавстві та неоднозначне трактування закону, значну роль відіграє і судова практика.

Від початку 2023 року найбільше правових позицій додано також із рішень в адміністративних спорах, як-от «Адміністративний процес», «Спори у сфері містобудування та архітектурної діяльності», «Звільнення з публічної служби» тощо.

Правова позиція — це правовий висновок Верховного Суду щодо застосування норм права. При цьому, кожен із видів судочинства передбачає, що при виборі й застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Як користуватися Реєстром правових позицій:

  • Необхідно перейти на сторінку Реєстр правових позицій;
  • Ввести ключові слова правового спору, позицію, за яким ви бажаєте знайти;
  • У результатах пошуку будуть виведені всі правові висновки, що містять вказані ключові слова;
  • Якщо потрібну правову позицію не знайдено, можна знайти правовий висновок Верховного Суду в суміжних спорах. Для цього треба перейти до каталогу правових позицій за категоріями та обрати потрібну категорію спору.

Відтепер у Дії можна отримати витяг про несудимість.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.