Ймовірність цього є, зазначає директор Департаменту науки та освіти Харківської ОВА Олексій Литвинов під час брифінгу. Передусім це стосуватиметься Лозівського, Красноградського та північної частини Богодухівського району.

«Є соціальний запит на це та певні безпекові умови, які в цих громадах покращуються набагато більше, ніж навіть у самому Харкові», — підкреслює Литвинов.

Наразі розглядаються всі можливі варіанти, навіть по Харкову. Втім, впровадження офлайн-навчання у школах обласного центру малоймовірне, додає посадовець.

Пошкоджені та зруйновані школи

З початком повномасштабної війни освітня сфера в Харківській області опинилася в загрозливому становищі. Наразі в регіоні пошкоджено близько 40% шкіл — це близько 500 навчальних закладів. Понад сорок з них повністю зруйновані.

Збільшення кількості школярів

На сьогодні, до Харкова та області починають повертатися сім’ї разом з дітьми. Як зазначає Литвинов, динаміка руху дітей майже у всіх районах позитивна, порівняно з минулим роком. Тоді станом на 1 вересня нараховувалося 240 тисяч школярів різного віку, цьогоріч очікують збільшення показника на 10-12%.

Негативною вона залишається лише у Куп’янському та частинах Ізюмського, Чугуївського і Харківського районів. Це ті райони, що сильно постраждали під час окупації або знаходяться поряд із кордоном РФ. Крім цього, у Куп’янському районі триває примусова евакуація дітей разом з батьками.

Читати також: на складання національного мультипредметного тесту на Харківщині зареєструвалося 11 992 учасників.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.