Передусім це стосуватиметься Вільховатської, Дворічанської та Петропавлівської громад. Вони знаходяться у безпосередній близькості до кордону з РФ та лінії зіткнення, повідомив голова Куп’янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич під час брифінгу.

Наразі відомо про таку кількість дітей, що залишаються на території громад:

  • 9 дітей — Вільхуватська,
  • 82 — Дворічанська,
  • 16 — Петропавлівська. 

Крім того, у Куп’янській РВА також розглядають Кіндрашівську громаду.

«Але в першу чергу є ті населені пункти, які вже ми розуміємо, що точно потрібно евакуювати. Це Піщане Петропавлівської громади. За нашими даними, там проживає дві дитини з батьками. Це також населенні пункти Дворічанської громади: Фігурівка, Петро-Іванівка, Митрофанівка, які так само наближені й до кордону та зони активних бойових дій. У нас є перелік населених пунктів, де є діти. Ми будемо окремо по кожному пункту йти», — зазначив Андрій Канашевич.

Голова Куп’янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич / Фото: Поліна Куліш, Ґвара Медіа

Голова Куп’янської РВА також зазначив про важливість проведення цих заходів у межах законів, оскільки примусова евакуація викликає стрес для дітей та їх батьків.

Наразі місцева влада, поліція та волонтери ознайомлюють мешканців про постанову Кабміну, яка дозволяє проводити примусову евакуацію.

Як відбувається цей процес?

Містянам пропонується 3-5 днів, щоб зібрати речі та зв’язатися з волонтерами або Координаційним Центром. Тоді за ними прийдуть та вивезуть у безпечні місця. Як це було у випадку з евакуацією дітей з Куп’янського району до Рівненщини.

  • Харківська ОВА розглядатиме питання обов’язкової евакуації з Дворічної 21 березня.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.