Багато українських компаній розглядають можливість розширення своєї географії за рахунок експансії на європейські ринки. Як показало дослідження компанії Gradus Research, європейці схильні обирати локальні бренди своїх країн.

Україна надає перевагу своєму виробникові, як і інші країни. Показовим є країни другого вибору, за результатами дослідження українці обирають Німеччину, США та Велику Британію. Значна частина брендів цих країн є бажаною для українських споживачів.

Досліджувані країни можна поділити на три категорії:

  • Перша — країни, до яких іншим виробникам зайти легше, оскільки споживачі ставляться лояльно до іноземних брендів. Це стосується України, Польщі та певною мірою Італії;
  • Друга категорія — помірковані країни. Тобто споживачі дуже лояльні до місцевих брендів, при цьому розглядають купівлю підприємств з інших країн на високому рівні. До цієї ланки потрапили Нідерланди та Німеччина;
  • Третя категорія — закриті для іноземних виробників. Це Великобританія та Франція.

Що впливає на вибір країни виробника?

Значною мірою впливає висока якість. У цьому полі практично в усіх країнах у топі, окрім власного виробника, є Німеччина, США та Франція, інколи — Велика Британія. Україна та Польща на перше місце ставить Німеччину, вважаючи, що ці товари дуже якісні. Із цього випливає, що українці та поляки все ж надають перевагу не локальному виробникові, зазначається в коментарі Gradus Research.

Якщо розглядати фактор привабливості цін, то в лідерах — Китай. Майже в усіх країнах, їхні бренди ж найбільш привабливими за ціновою політикою. Зокрема, в Україні та Польщі.

Однак найцікавіше — фактор доступності та дистрибуції: в Україні Україна, Польща та Китай є максимально високими та близькими категоріями. Натомість дистрибуція по інших країнам залежить від конкретних компаній, окремих мереж, які розбудовані. Для Великої Британії це Китай та США, для Нідерландів — Німеччина й Китай, для Італії — США й Китай. Китай майже всюди присутній також через онлайн-торгівлі.

Результати дослідження показали, що європейці обирати локальні бренди своїх країн. І на це треба зважати, виводячи продукт на ці ринки, зазначила Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research.

  • Бізнес у Харкові відроджується: з початку року запрацювало 1890 нових ФОПів.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.