На кінець лютого 1573 підприємці розпочали власну справу. Ще 317 — перемістили свій бізнес у місто. Повідомляє Головне управління Державної податкової служби у Харківській області.

На 1 березня у Харкові зафіксували майже 120 тисяч підприємців. Загроза окупації, блекаути та обстріли створили несприятливі умови для ведення бізнесу в Харкові. Торік деякі власники або закрили свою справу або перемістилися до іншого міста. За Програмою релокації повністю або частково до інших регіонів України перемістилися зокрема 137 юридичних осіб та 67 ФОПів. З початку року 1991 ФОПів припинили діяльність.

Водночас у Харкові продовжують відкривати нові бізнеси, що дає можливість відновлювати економіку міста. Вони нерідко займаються волонтерством аби підтримати місто та наблизити перемогу України. Деякі навпаки трансформують своє виробництво для допомоги військовим або цивільним. Gwara Media була в гостях харківської дизайнерки Марії Кулієвої, яка шиє військову форму та ноші. Детальніше читайте за посиланням.

Крім того, зростає кількість ФОПів, які реєструють жінки. Від початку року по всій Україні вони відкрили понад 18 тисяч власних справ, це 51%.

  • Понад 3 тисяч бізнесів відмовились від податкової пільги та повернулись до сплати ПДВ.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.