Фонд гарантування вкладів фізосіб заявив про незаконний перепис об’єктів нерухомості ліквідованого Мегабанку на приватну особу в Харкові загальною вартістю 361 мільйона гривень.

Відповідна заява опублікована на сайті Фонду.

Фонд уже звернувся до СБУ із заявою про вчинене кримінальне правопорушення, а також направив звернення до Офісу протидії рейдерству міністерства юстиції.

Що сталося?

Банк було позбавлено права власності на його одні з найліквідніших активів, загальною вартістю майже 361 мільйона гривень, а саме нежитлові приміщення в Харкові за адресами:

  • вулиця Сумська, 39;
  • вулиця Донця-Захаржевського, 6/8;
  • вулиця Академіка Павлова, 160.

У фонді повідомили, що на початку лютого 2022 року банк передав цю нерухомість в іпотеку двом юридичним особам — SIA «Royal Pay Europe» (ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП») та STARTLING LIMITED — як забезпечення виконання своїх зобов’язань перед ними.

Однак на момент укладання іпотечних договорів банк уже мав проблеми із ліквідністю, тому законність проведення таких угод є питанням для судового розгляду, йдеться в заяві.

Згідно з інформацією з державних реєстрів, 16 лютого, приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу перереєстрував право власності на майно Мегабанку на сторонню особу. Підставою для перереєстрації став договір купівлі-продажу, укладений 16 лютого 2023 року.

Судові розгляди за цими угодами тривають і це є підставою для скасування перереєстрацій майна в держреєстрі від 16 лютого, вважають у ФГВФО.

Від повернення активів на баланс банку залежать перспективи розрахунку з кредиторами банку. Сьогодні загальна сума акцептованих вимог кредиторів Мегабанку становить понад 8 мільярдів гривень.

Також у фонді звертають увагу, що 12 січня 2023 року Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження економічних санкцій терміном до 5 років стосовно юридичної особи — ТОВ «Роял Пей Юроп» (Royal Pay Europe) з юридичною адресою в Латвії. 10 березня під санкції потрапив Аарон Мхітарян — менеджер STARTLING LIMITED.

Мегабанк працював в Україні близько 32 років. За даними банку, на 1 січня він обслуговував 728 319 клієнтів, працювало 154 відділення. Активи банку становили 9,956 млрд грн. За даними НБУ, частка фінустанови — 0,46% чистих активів платоспроможних банків.

  • Нацбанк вирішив ліквідувати АТ «Мегабанк».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.