Нацбанк України, зважаючи на звернення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, 21 липня все-таки прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ «МЕГАБАНК».

НБУ керувався вимогами статті 15 Закону України “Про Національний банк України”, статті 77 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, статті 44 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”.

Раніше, 2 червня 2022 року правління НБУ ухвалило рішення  віднести АТ “МЕГАБАНК” до категорії неплатоспроможних у зв’язку з неприведенням банком своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства України, у тому числі нормативно-правових актів НБУ.

У Фонді гарантування вкладів заявляли, що працівники Мегабанку перешкоджають доступу законної тимчасової адміністрації до управління банком.

Мегабанк користувався попитом у харків’ян, для яких фінансова установа була засобом платежу комунальних послуг та отримання соціальних виплат. Відділення банку розташовувалися на кожній станції Харківського метрополітену.

На 1 березня 2022 року Мегабанк мав 11,193 мільярди гривень на рахунках, а за розміром активів посідав 24 місце серед українських банків.