Кабінет Міністрів України збільшив розмір гранту, який можуть отримати підприємці на старт або розвиток власної справи на Харківщині, до 500 тисяч гривень. Це вдвічі більше, ніж було раніше.

Про це повідомляє міністерка економіки України Юлія Свириденко.

26 квітня таке рішення ухвалив Кабмін. Також, за інформацією Мінекономіки, вони внесли зміни до грантової програми «Власна справа» та її ветеранського компонента. Зміни спрямовані на покращення умов для отримувачів грантових коштів.

«Підприємці Харкова й області зараз працюють в надзвичайно складних умовах через постійні ракетні обстріли ворога, який цілеспрямовано знищує енергетичну інфраструктуру регіону. Через блекаути бізнес або простоює, або працює на генераторах. Щоб підтримати малих підприємців, ми надаємо їм можливість взяти грант до 500 тисяч гривень за програмою «Власна справа». Кошти якого можна витратити, зокрема, на придбання обладнання, необхідного для роботи в таких екстремальних умовах», — зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Згідно з новим рішенням Кабміну, підприємці Харкова та області можуть отримати грант за програмою «Власна справа» від 50 до 500 тисяч гривень для старту або розвитку бізнесу.

« Грантові кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності», — розповіли в Мінекономіки.

Інші зміни, які зробив Уряд в цьому напрямку:

  • мікрогрант у розмірі 75 тисяч гривень у разі зобов’язання фізичної особи зареєструватись ФОПом;
  • можливість отримати грант для ветеранів особам зі складу добровольчих формувань.

Читайте також

  • Станом на 1 січня 2024 року в Харківській області було зареєстровано 9121 пенсіонер, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  • У Харкові та області оновили графіки погодинних відключень електроенергії з 28 по 30 квітня. Світло вимикатимуть на щонайменше три години у шість черг.
  • Понад 55 тисяч разів українці купили-продали автомобілі через сервіс «Дія».