Загалом станом на 1 січня 2024 року в Україні статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи мали 638 659 пенсіонерів.

Станом на 1 січня 2024 року в Харківській області було зареєстровано 9121 пенсіонер, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи. Про це повідомили у пресслужбі Пенсійного фонду.

Чисельність пенсіонерів-чорнобильців в Україні / Інфографіка: Пенсійний фонд

Усього в Україні на початку року було зареєстровано 638 659 пенсіонерів-чорнобильців. З них найбільша кількість реєстровано у Київській області – 205 956, зокрема у Києві – 28 715, у Рівненській області – 93 910 та у Житомирській області – 88 668 осіб.

Довідка

У п’ятницю, 26 квітня, виповнюється 38 років від дня наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства.

В ніч на 26 квітня 1986 року, о 01.23, на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

У 2022 році Чорнобильська АЕС опинилася під російською окупацією. Загарбники зайняли територію Чорнобильської АЕС, розташованої біля самого кордону з Білоруссю, у перший день вторгнення, 24 лютого. Вони взяли в полон українських військових і фактично тримали в заручниках цивільний персонал станції.

Окупанти перебували в Чорнобильській зоні п’ять тижнів. Унаслідок їхніх дій станція кілька разів залишалася без електропостачання, яке необхідне для охолодження відпрацьованого палива. І в цей момент світ знову опинився на порозі екологічної катастрофи.

Після деокупації ЧАЕС були зафіксовані численні випадки руйнування і розкомплектування обладнання. Не лишилося жодного непошкодженого офісу, зламано меблі, розграбовано і розтрощено комп’ютерну та оргтехніку.

Крім того, окупанти вивели з ладу Автоматизовану систему контролю радіаційного стану, до складу якої входять 39 датчиків вимірювання потужності дози гамма-випромінювання.

За даними Державного агентства з управління зоною відчуження, втрати, яких зазнали територія зони відчуження та розташовані на ній підприємства, більш ніж 100 млн євро.

Читайте також

  • Сьогодні вранці. 26 квітня, російські війська двома керованими авіабомбами обстріляли місто Дергачі на Харківщині. Внаслідок влучань постраждали троє дітей – 4-річний хлопчик, 5-ти та 16-річна дівчинки.
  • Увечері 25 квітня російські війська завдали ударів по Балаклії Харківської області. Внаслідок обстрілу постраждало семеро людей. Росіяни влучили біля залізничного вокзалу.