Селище у Куп’янському районі Харківської області протягом 2024 року передасть на ЗСУ близько 13,5 мільйонів гривень, повідомляє Ґвара Медіа.

«Станом на сьогодні виділили близько 12 мільйонів на допомогу Збройним силам України. Останній розподіл коштів у цьому місяці був ще півтора мільйона, тобто загалом ми направили вже 13,5 мільйонів. Минулого року – 6,5 млн грн. Ми вважаємо, що питання оборони – це питання №1, тим паче ми не так далеко від ворога знаходимося, тому дуже хочеться, щоб він сюди більше не повернувся, намагаємося долучитися до цієї справи», – пояснює журналістам Ґвари начальник Шевченківської селищної військової адміністрації Сергій Старіков.

Шевченкове не купує обладнання силам оборони, а надає субвенції у бюджети військових частин. Військові звертаються з листами про допомогу і вже на ці потреби передають кошти на купівлю засобів РЕБ, FPV-дронів та Mavic.

Начальник Шевченківської селищної військової адміністрації Сергій Старіков / Фото: Олександр Манченко, Ґвара Медіа

За даними начальника Шевченківської ВА, бюджет селищної громади складає близько 120-130 мільйонів гривень, тобто витрати на сили оборони складають 10% від річного кошторису.

Читайте також: «Треба відбудувати хоч одну школу, щоб потім ми могли навчати дітей»: як йде відновлення Шевченкового неподалік від Куп’янська.

Про селище

Шевченкове – адміністративний центр Шевченківської селищної громади Куп’янського району Харківської області, до 2020 року селище було центром однойменного району. 7 вересня 2022 року, в результаті Харківського контрнаступу, населений пункт звільнили від російської окупації Збройними силами України. Вранці 9 січня 2023 року армія РФ атакувала місцевий ринок ракетою С-300, тоді загинуло 2 людини, ще 6 місцевих отримали поранення.

У громаді проживає 11 395 людей (до війни проживало близько 20 тисяч), також понад 1600 внутрішньо переміщених осіб здебільшого з Куп’янська та Дворічної.

На цю тему

Громада на Харківщині скоротила штат, аби передати 15 млн грн Силам оборони України. Село Олексіївка у Лозівському районі Харківської області скорочує штат працівників місцевої ради, а також заступників голови, аби передати більше коштів на підтримку сил оборони, повідомляє очільник громади Анатолій Страхов у коментарі журналісту Ґвара Медіа.

Мерефа на Харківщині цьогоріч передасть 3 млн грн на сили оборони України. За даними представниці місцевої ради, бюджет Мереф’янської ТГ – близько 30-40 мільйонів гривень, тобто витрати на сили оборони складають 7-10% від кошторису громади.

«Тематика різна»: у Харківській міській раді не можуть обґрунтувати тендер на розміщення в телеефірі програм за 7 млн грн. Замовити планують «послугу з розміщення в телевізійному ефірі телевізійних новин та телевізійних програм різних жанрів» за 6 998 400 грн.