Село Олексіївка у Лозівському районі Харківської області скорочує штат працівників місцевої ради, а також заступників голови, аби передати більше коштів на підтримку сил оборони, повідомляє очільник громади Анатолій Страхов у коментарі журналісту Ґвара Медіа.

У громаді планують виділити на підтримку сил оборони України з 52 мільйонів гривень власних надходжень до 15 млн грн протягом 2024 року. Це відбувається шляхом зменшення кількості штату – вже скоротили двох заступників голови та апарат – по 1-2 працівників у кожному відділі.

«Ми ж розуміємо що далі за нами Балаклійська громада і якщо ми не будемо підтримувати зараз, а будемо зволікати з цим питанням і при тій ситуації, яка є зараз, то завтра буде нікому і нічого буде будувати і ніяк розвивати громаду. Це пріоритет №1», – пояснює сільський голова Олексіївки Анатолій Страхов.

Олексіївка у Лозівському районі вже оголосила тендер на закупівлю 17 дронів для сил оборони України за 1 891 800 грн: 12 квадрокоптерів DJI Mavic 3 або еквівалент, 3 квадрокоптери DJI Mavic 3 Thermal або еквівалент, 2 квадрокоптери DJI Mavic 3 Pro Fly More Combo або еквівалент. До 26 березня 2024 року можна взяти участь у цій публічнії закупівлі.

Станом на березень 2024 року з бюджету села передали вже 4 мільйони гривень – 3,5 млн грн безпосередньо для ЗСУ, ще 0,5 млн грн для інших формувань сил оборони.

Олексіївська сільська територіальна громада знаходиться неподалік від міста Первомайського у Лозівському районі Харківської області. Адміністративний центр — село Олексіївка (населення – близько 1,5 тисячі людей).

У громаді проживає близько 7 тисяч осіб. У склад територіальної одиниці входить 8 старостинських округів та 25 сіл. Центр громади Олексіївка знаходиться на відстані 100 кілометрів від обласного центра Харкова.

Читайте також

У Харкові комунальне підприємство «Центральний парк» скасувало тендер на 1 350 830 грн для закупівлі двох модульних збірних вагончиків через «відсутність подальшої потреби у закупівлі».

«У вас свята, у нас війна»: як у Харкові проходять мітинги «Гроші на ЗСУ». Восени 2023 року — у відповідь на повідомлення ЗМІ про недоцільне використання місцевих бюджетів — Україною прокотилася хвиля мітингів «Гроші на ЗСУ». Під таким гаслом активісти щосуботи виходять під стіни міських рад, аби ті виділяли більше коштів на потреби військових. Ці акції розпочалися в Одесі та Києві, згодом ініціативу перейняли й інші міста. 

Дергачі на Харківщині передадуть майже 13 млн грн для сил оборони України. Прикордонна з РФ Дергачівська громада планує передати близько 12% бюджету 2024 року силам оборони України, повідомляє Ґвара Медіа.