У Балаклійській клінічній багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування тривають внутрішні ремонтні роботи в педіатричному відділенні та відділенні клініко-діагностичної лабораторії, які найбільше постраждали внаслідок російських обстрілів у 2022 році.

Про це повідомили у Балаклійській міській військовій адміністрації.

На початку 2023 року коштом держбюджету було виконано зовнішні відновлювальні роботи – зроблено нову покрівлю та замінено вікна.

«Було зруйновано 4 несущих стіни в різних корпусах, також шиферні покрівлі трьох корпусів були повністю зруйновані й потім повністю відновлені. Вибито понад 400 вікон. На сьогодні, це проєкт Міжнародної організації міграції. Туди входить внутрішні роботи в дитячому відділенні, імунологічній та клініко-діагностичній лабораторіях, облаштування укриття в цьому корпусі та утеплення фасаду», — сказала директорка лікарні Марина Руденко.

Наразі тривають внутрішні оновлювальні роботи у двох відділеннях лікарні. Крім того, проводиться облаштування укриття, оновлення та утеплення фасаду, замінюється сантехніка та електропроводка, а також ремонтуються стіни, підлоги та стеля.

Ремонтні роботи відбуваються завдяки підтримці Міжнародної організації з міграції (МОМ).

Нагадаємо, Уповноважений чеського уряду з питань відновлення України Томаш Копечний розповів, що у 2024 році Чехія долучилася до проєктів із відновлення восьми лікарень у Харківській області.

Балаклія – місто Ізюмського району з довоєнним населенням 26 тисяч. Звідси йшла дорога в напрямку важливого логістичного центру окупантів – Куп’янська. Саме з цього місця росіяни здійснювали забезпечення угруповання військ поблизу Ізюма.

8 вересня офіційно було підтверджено, що бійці Збройних сил України деокупували Балаклію, яка раніше перебувала під контролем російських військ. Російські військові захопили місто ще 4 березня 2022 року. Ґвара Медіа відвідала Балаклію та показала життя міста після деокупації.

Читайте також