Уповноважений чеського уряду з питань відновлення України Томаш Копечний розповів, що у 2024 році Чехія долучилася до проєктів із відновлення восьми лікарень у Харківській області.

Про це він повідомив у коментарі для Радіо Свобода.

За словами Копечного, Україні бракує інфраструктури для надання допомоги постраждалим від війни. Тому Чехія спільно з українськими партнерами розробляє та впроваджує проєкти з навчання медичного персоналу та відбудови медзакладів.

«Протягом минулого року ми кілька разів відправляли наші медичні бригади для лікування посттравматичних розладів, а також надання допомоги у сферах хірургії, інтенсивної терапії та лікування опіків. Вони не лише проводять операції та надають послуги українцям, а й навчають місцевих лікарів», — сказав чеський урядовець.

Крім Харківщини, Чехія також допомагає з відновленням двох лікарень у Дніпропетровській області. Копечний підкреслив, що така співпраця корисна і для чеських компаній, які мають змогу здобувати унікальний досвід.

Як повідомлялося раніше, для посилення медзакладів Харківщини Уряд Чехії виділив допомогу у розмірі 10 мільйонів доларів США. Від початку повномасштабної війни представники Чехії втретє відвідують Харківщину.

Раніше чеська сторона вже допомагала фінансово – придбавши електрогенераторні установки. Нині вони подають живлення до котелень, які опалюють 36 багатоповерхових житлових будинків, 10 будівель лікарняного комплексу, закладів освіти, дитячого центру розвитку та інших об’єктів.

Раніше Чехія передала Харкову нові трамвайні вагони. Перша партія вже прибула до міста, трамваї планують випустити на маршрути після адаптації під ширину колії.

Читайте також

  • Чехія та Франція відреагували на останні масовані ракетні удари по Україні, під час, яких влучили по центру переливання крові в Харківській області
  • Президент Чехії дозволив 14 громадянам вступити до лав ЗСУ
  • Чеська делегація відвідала Харків з офіційним візитом