8 прохань президент відхилив.

Президент Чеської Республіки Петр Павел дозволив 14 громадянам країни воювати в Україні проти російської армії. Про це повідомив портал iRozhlas з посиланням на речницю чеського президента Маркету Рехакову.

«Станом на 29 липня 2023 року президент Петр Павел підписав загалом 14 позитивних рішень про згоду на вступ громадян Чехії до Збройних сил України», – повідомила речниця президента Маркета Ржегакова.

Прохання вісьмох чехів вступити до лав ЗСУ президент відхилив. Речниця не стала коментувати причини відмов.

Жителям Чехії заборонено служити в іноземних збройних силах, якщо це не війська країн НАТО, без дозволу голови держави. Отже вони мають його отримати перед тим, як їхати в Україну, аби не потрапити під кримінальне переслідування.

Загалом згоду глави держави на участь у бойових діях на боці України з початку повномасштабного вторгнення отримали 146 громадян Чеської Республіки. 132 з них отримали «зелене світло» від колишнього президента Мілоша Земан.

Читати також:

Чеська делегація відвідала Харків з офіційним візитом. Міський голова запропонував чеським підприємцям взяти участь у відновленні транспортної інфраструктури.