Маніпуляція. Конгресвумен Кеті Портер заявила, що «педофілія — це не злочин»

Анна Орманжи - 29 Лютого 2024 | 08:55

Наратив про Європу як зосередження «Гей-цінностей», в якому панує безкарність та вседозволеність представників ЛГБТ-спільноти систематично поширюється російською пропагандою. Так, в останньому дослідженні хвиль дезінформації ми зафіксували зростання поширення маніпуляцій та фейків на дану тему. Цього разу, в рамках даного наративу поширили інформацію щодо конгресвумен зі США Кеті Портер, яка нібито заявила, що «педофілія це не злочин». Це тип ідентифікації особистості». Що з цим не так читайте далі в нашому розборі.

Що сталося?

26 лютого російський пропагандист Соловйов поширив у своєму Telegram-каналі новину (архів) про те, що член Палати представників США від демократичної партії Кеті Портер нібито зробила заяву, що педофілія – це не злочин, це тип ідентифікації особистості. Новина містить уривок відео з виступом жінки на англійській мові та субтитрами на російській мові.

«Це не таке відокремлення грумера та педофіла. Це ствердження, що людина – злочинець і здійснює злочинні дії тільки через свою особистість, через свою сексуальну орієнтацію, свою гендерну ідентичність. Це явно заборонено контентом Twitter і все ж таки знайшлось сотні таких постів на платформі», – йдеться в субтитрах.

Новину підхопили й інші пропагандиські Telegram-канали, зокрема «Дядя Слава» (архів) та «ЭТО ДРУГОЕ» (архів), а також користувачі в соціальній мережі Х (архів), російській соцмережі «ВКонтакте» (архів), платформі Youtube (архів) та російських форумах (архів). 

За добу новина набрала більше 600 тисяч переглядів тільки в розглянутих джерелах.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми ідентифікували відеозапис, уривок (на відео з 02:49:00) з якого опублікували в російських пабліках. Оригінальний відеозапис був опублікований 14 січня 2022 року на американській платформі телебачення C-SPAN, він є трансляцією слухання у Комітеті з нагляду та реформ Палати представників свідчень активістів та інших щодо ненависницької риторики та зростання насильства проти представників ЛГБТ-спільноти. 

Насправді уривок відеозапису містить вирваний з контексту коментар членкині наглядового комітету Палати представників Кеті Портер під час обговорення між нею та президентом організації Human Rights Campaign Келлі Робінсон (Kelley Robinson) питань захисту прав ЛГБТ-спільноти.

Обговорення стосувалось проблеми з поширенням дезінформації в соцмережах про представників ЛГБТ-спільноти, що описує їх як педофілів та сексуальних грумерів, а також наслідки через вплив, який розпалює ненависть та провокує злочини на цьому ґрунті.

На початку своєї промови, Кеті Портер звертається з питанням до Келлі Робінсон стосовно звіту організації щодо поширення дезінформації, направленої проти представників ЛГБТ-спільноти в соцмережах X (раніше Twitter) та Facebook. У звіті представлений аналіз постів у соцмережах, направлених на наратив про те, що представники ЛГБТ-спільноти є педофілами, які займаються сексуальним грумінгом (доглядом) за дітьми.

«Я хочу почати з міс Робінсон. Ваша організація нещодавно випустила звіт, який аналізую 500 постів з найбільшим впливом та кількістю переглядів, у яких ЛГБТ людей визначають так званими “грумерами”. Цей наратив це системна брехня, щоб позиціювати ЛГБТ-людей як загрозу для дітей. Що вона робить спричиняє відмову їй (ред.- людині) у доступі до громадських місць, сіє страх та навіть може спричинити насильство. Міс Робінсон, згідно з власною політикою соцмережі щодо контенту, який закликає до ненависті, Twitter дозволяє публікації, в яких ЛГБТ- людей називають грумерами?», з такою промовою звернулась Кеті Портер до Келлі Робінсон.

У відповідь Келлі Робінсон повідомила, що Twitter разом з Facebook та іншими мають правила спільноти. Вони забезпечують відповідальність користувачів щодо цих рекомендацій та визначають, що коли використовуються фрази та слова, як-от «грумери» та «педофіли», для опису представників ЛГБТ-спільноти — це небезпечно. Також вона додала, що мета такої дезінформаційної риторики полягає в тому, щоб дегуманізувати представників ЛГБТ-спільноти та змусити їх відчувати, що вони не є частиною американського суспільства, і що така риторика має реальні наслідки.

Келлі Портер погодилась з Келлі Робінсон, зазначивши, що така риторика рівнозначна хибному прирівнюванню представника ЛГБТ-спільноти до грумера та злочинця лише через його особистість, сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність.

Саме уривок трансляції з останнім коментарем конгресвумен поширили російські пропагандисти. Портер не заявляла про те, що педофілія – це не злочин. Вона коментувала дезінформаційну компанію в соцмережах, в рамках якої представників ЛГБТ-спільноти описують як педофілів та сексуальних грумерів.

Таким чином, інформація поширена російськими джерелами містить:

  • оригінальний уривок з коментарем Кеті Портер з відеозапису трансляції слухання в у Комітеті з нагляду та реформ Палати представників
  • дезінформацію, яку додали пропагандисти до відео, спотворивши сенс заяви Кеті Портер.

Висновок: маніпуляція

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.