Міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко розповів про це в інтерв’ю онлайн-медіа «Свідомі».

Мінкульт рекомендував змінити «російські» назв вулиць першочергово. Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики України з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму визначила найбільш поширених урбанонімів, пов’язаних з росією.

Окрім того, під час інтерв’ю Міністр поділився своєю думкою щодо пам’ятника Катерині ІІ в Одесі. 

«Щодо пам’ятника Єкатерині ІІ в мене очевидна думка: навряд його потрібно залишати. Проте це першочергово має бути рішення одеських депутатів з відповідним зверненням до нас. Якщо воно надійде – не сумнівайтеся, ми дамо згоду», – сказав Олександр Ткаченко.

Міністр також підкреслив, що для знесення пам’ятника є законна процедура. 

«Якщо пам’ятка належить до списку місцевої культурної спадщини, то місцева влада подає до нас рішення щодо винесення її з цього списку. У такому випадку пам’ятник можуть перенести на якусь алею радянських пам’ятників чи віддати до музею. Тобто не обов’язково трощити. Якщо це національна пам’ятка, то вносимо пропозицію до Кабміну, де ухвалюється відповідне рішення. Ми просимо місцеві органи влади вирішувати, зважаючи на думки експертів, але також і на місцеві традиції чи історії, пов’язані з тим чи тим місцем», – додав він. 

Олександр Ткаченко також відзначив, що Міністерство підтримує процес декомунізації, утім, не може наказувати закладам культури, що їм робити.