Понад 37 000 глядачів перейшли за QR-кодом, розміщеним на екрані, та долучилися до збору на розмінування. 

Під час фіналу Нацвідбору Євробачення в Україні за допомогою донатів глядачів було зібрано 2 381 837 гривень. На ці кошти Суспільне Мовлення та Благодійний фонд Сергія Притули придбали обладнання для мобільних груп гуманітарного розмінування на Харківщині. Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

«На зібрані кошти було придбано 19 підривних машинок «Вихор» та 70 металодетекторів Gauss MD у повній комплектації», – ідеться в повідомленні.

Зараз у на Харківщині працюють 32 піротехнічних розрахунків ДСНС з різних регіонів країни. 

Нещодавно ТОВ «Шериф Розмінування» стало сертифікованим оператором протимінної діяльності в Україні. Компанія отримала від Центру протимінної діяльності Міноборони сертифікати для проведення робіт з гуманітарного розмінування.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Читайте також