Такі топоніми є найвживанішими, тому міністерство рекомендує змінити їх першочергово. Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики України з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму визначила список десяти найбільш поширених «російських» урбанонімів.

Експертна рада звернула увагу на те, що значна кількість власних назв, що позначають вулиці, площі, проспекти тощо – пов’язана з росіянами, чиї життя та діяльність, не мають стосунку до України, її історії, науки, культури, та які у більшості випадків не народилися і не проживали в нашій країні.

До ТОП-10 найчастіше вживаних топонімів входять: 

  1. Юрій Гагарін;
  2. Олександр Пушкін;
  3. Іван Мічурін;
  4. Валерій Чкалов;
  5. Максим Горький;
  6. Михайло Лермонтов;
  7. Олександр Суворов;
  8. Володимир Маяковський;
  9. Олександр Матросов;
  10. Володимир Комаров.

Більше: Gwara Media розповіла про те, як іде процес перейменування вулиць у Харкові і чому це важливо в контексті повномасштабного вторгнення рф в Україну. 

«В умовах широкомасштабного вторгнення рф в Україну слід враховувати, що ворог навіть топоніміку використовує як маніпулятивний механізм для ретрансляції пропагандистських меседжів, цінностей, своєї світоглядної моделі та концепту так званого «руского міра». Повномасштабна війна стала каталізатором для прискорення процесу усунення з культурного простору України й суспільно-політичного дискурсу того російського, що десятиліттями впроваджувалося як «велика російська культура», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Раніше Мінкульт ініціював опитування щодо заміни символіки СРСР на щиті монумента «Батьківщина-мати» у Києві. Більшістю голосів (85%) обрано варіант «замінити на Тризуб — Державний Герб України». За варіант «зняти радянський герб і залишити щит чистим» віддали свій голос 9% опитуваних, а варіант «залишити все як є» набрав найменше голосів — 6%.