Торік у застосунку «Дія» провели опитування громадян щодо перейменування регіональних філій «Південна залізниця» та «Південно-Західна залізниця», проте юридично ці філії досі мають попередні назви.

У березні 2023 року українці голосували за нову назву для цих залізниць. Тоді в опитуванні взяли участь 1 127 303 користувачів. Більшість із них — 417 206 українців — проголосували за назву Центральна залізниця.

В голосуванні від Мінцифри щодо зміни назви Південної залізниці взяли участь понад 860,4 тисячі користувачів. Найбільше голосів набрала назва Харківська залізниця. За цей варіант проголосували 335,3 тисячі українців.

Відповідь від Укрзалізниці на запит Ґвара Медіа

На даний час триває реалізація Програми дерусифікації інфраструктури залізничного транспорту АТ «Укрзалізниця», затвердженої рішенням правління залізничної компанії.

«Передбачається, що юридичні назви зазначених регіональних філій будуть змінені упродовж 2024 року. Загалом станом на 01.12.2023 перейменовано 86 роздільних і зупинних пунктів АТ “Укрзалізниця”, 35 з яких – на Південній залізниці», – відповідають в АТ «Укрзалізниця» на запит Ґвара Медіа.

Дві гілки Укрзалізниці — Південно-Західна та Південна — отримали такі назви за географічною прив’язкою до Російської імперії. Територіально в Україні розміщені в зовсім інших регіонах. Наприклад, Південно-Західна залізниця знаходиться від Чернігівщини до Поділля, охоплюючи території 5 та частково ще 6 областей України, тоді як Південна охоплює території Харківської, Полтавської, Сумської та окремі райони Чернігівської, Луганської областей. 

Читайте також

В Укрзалізниці не надали даних щодо зарплат членів правління. Запит про заробітні плати голови та членів правління компанії за 2023 рік видання Ґвара спрямувала до акціонерного товариства «Укрзалізниця».

Українська залізнична компанія у своїй діяльності не використовує націоналізовані вагони РЖД та БЧ. Про це стало відомо з відповіді АТ «Укрзалізниця» на запит Ґвара Медіа.