У рамках урядової програми релокації вже 692 компанії переїхали на нове місце, з них 484 відновили роботу. 

Найбільша частка компаній (24,6%) переїжджає із регіонів активних бойових дій до Львівської області. Також бізнес переміщується до Закарпатської (16,1%), Чернівецької (11,4%), Тернопільської (7,6%), Дніпропетровської (7,4%) та Івано-Франківської (7,3%) областей.

Серед релокованих підприємств, які вже відновили свою діяльність, найбільшу частку складають компанії оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (39% від загальної кількості), переробної промисловості (33%), інформації та телекомунікацій (6%), професійної, наукової та технічної діяльності (5%). Про це повідомиляє Міністерство економіки України.

Загалом українські підприємці подали 1769 заявок на переміщення виробничих потужностей через платформу цифрової взаємодії. До участі у програмі релокації можуть долучитися будь-які компанії, що перебувають у зонах активних бойових дій. Заявки на участь приймаються за посиланням.

“Програма релокації – це комплексна підтримка підприємств на їхньому шляху до відновлення діяльності. І вона не завершується після фізичного переміщення усіх виробничих потужностей. Держава допомагає у монтажі обладнання та налагодженні діяльності. Ми разом з підприємцями шукаємо, де вигідно придбати сировину та найняти кваліфікований персонал, як побудувати логістику та куди продати вироблену продукцію, надаємо підтримку з побудови експортних ланцюгів. Робота бізнесу вкрай важлива у воєнний час, тож докладаємо максимум зусиль, аби підприємці мали комфортні умови, щоб відновитися”, – наголосила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна. 

Уряд намагається допомагати не лише з релокацію, а й з розвитком бізнесу, який постраждав через повномасштабне вторгнення рф в Україні. Кабміном планується погодити 500 заявок на отримання грантів для створення бізнесу.

Відкрито шість грантових програм, що дозволять розвинути малий та середній бізнес, створити десятки тисяч бізнесів та сотні тисяч робочих місць, а також надати громадянам можливість отримати необхідні навички для нової кар’єри. Усі ці грантові програми об’єднані назвою єРобота.