Він буде використовуватись для ділових документів органів влади, зокрема, наказів, розпоряджень, законів тощо.

В Україні планують створити унікальний український шрифт для ділової документації. Стосовно цього сьогодні, 8 лютого, у Міністерстві культури відбулася нарада зі шрифтовими дизайнерами.

«Завдання створення українського національного шрифту є досі актуальним. Мета проста: нам необхідно оновити гарнітуру для ділових документів органів влади, зокрема, наказів, розпоряджень, законів тощо. Зараз із цим справляється Times New Roman, але ми б хотіли щось своє — більш оригінальне і сучасне», — наголосив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

Учасники зустрічі зазначили, що наразі в Україні є щонайменше чотири готових шрифти, розроблені вітчизняними дизайнерами, які підійдуть для використання в документах.

У МКІП повідомили, що фахівці вирішили сформувати широкий список пропозицій за двома групами: ділові шрифти для текстів, а також шрифти для заголовків — для декоративного оформлення офіційних документів.  

Надалі експерти оберуть дві-три найкращих гарнітури та запропонують їх органам державної влади. Очікується, що згодом новий шрифт пошириться на все ділове мовлення в країні.

11 серпня на сайті Верховної Ради було зареєстрований законопроєкт про припинення використання шрифтів російського походження. У вересні Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило про створення банку українських шрифтів.

Ґвара Медіа поспілкувалися з Євгеном Садко — харків’янином, який увійшов до консультативної групи, що працює над цією ініціативою МКІП. Детальніше у матеріалі.

Читайте також