Фільм можна переглянути українською, також доступні англійські субтитри.

Фільм «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука 23 червня став доступним на платформі Netflix. Про це повідомив режисер фільму.

Історія фільму розгортається навколо родини з прикордонного села: голова родини приїжджає додому після тривалих заробітків і стикається з труднощами, що спіткали його рідних. Це авторська стрічка в декораціях Буковини на Маланку.

У червні британське видання The Guardian включило «Памфір» у перелік найкращих фільмів 2023 року.

Стрічку можна переглянути за цим посиланням. Доступні англійські субтитри.

Про що фільм

Стрічка про життя в прикордонному селі на Буковині, вийшла на великі екрани в Україні 23 березня 2023 року. За сюжетом, чоловік, на ім’я Памфір, повертається додому після тривалих заробітків, і зіштовхується з труднощами, які спіткали його родину. Тепер батько мусить спокутувати провину свого сина, й перед ним постає вибір — зробити це чесним шляхом, що майже неможливо в тутешніх реаліях, чи розворушити своє кримінальне минуле й зважитися на останню «справу».

«Памфір» визнали найкращим фільм 2022 року за версією національної премії «Кіноколо». За сім вікендів прокату стрічка зібрала понад 11 мільйонів гривень, а кількість проданих квитків склала 77 499. 

Також українська стрічка увійшла у перелік найкращих фільмів 2023 року від The Guardian, який складається з 37 світових кінострічок.

Чому це важливо

Подібні зрушення — це початок інтеграції сучасного українського кіно у світовий культурний простір. Серед причин зацікавленості міжнародного стримінгу українським контентом — велика кількість переселенців та підвищення цікавості іноземців до української культури. Наразі українські фільми доступні лише для українців, але навіть це – великий крок до поширення українського контенту не тільки тут, а й за кордоном.

Читати також:

  • Український фільм «Клондайк» тепер доступний на Netflix.
  • «Люксембург, Люксембург» з’явився на Netflix.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.