З початку 2022 року в Польщі українці створили понад 10 тисяч компаній. 

Про це пише Business Insider Polska з посиланням на інформацію з польського реєстру приватних підприємців CEIDG.

Загалом із початку цього року у Польщі громадяни України відкрили 10207 компаній, 96% з яких – після початку повномасштабного російського вторгнення.

Як зазначає керівниця групи економічного прогнозування Польського економічного інституту Катажина Дембковська, дані з реєстру CEIDG засвідчують, що кількість нових компаній, створених українцями, різко зросла: у січні було засновано 188, а у вересні вже 2273.

Експертка пояснює, що вересневі дані є вирішальними, оскільки ті, хто залишились в Польщі до вересня, ймовірно віддали своїх дітей до школи тут. Якщо до цього додати рішення про створення фірми як вибір форми заробітку та забезпечення джерела доходу, то можна припустити, що ці люди планують своє життя в Польщі на довше.

Порівнюючи загальну кількість зареєстрованих за місяць підприємств, можна помітити, що їх частка зросла з 0,6% у січні до 7% у вересні. Якщо не враховувати товариства та кооперативи, то ця частка сягає 8,5%.  Це означає, що майже кожна десята компанія, створена за минулий місяць, була заснована українцями.

За даними реєстру, кожна четверта компанія працює у сфері будівництва. У 16% компаній основним видом діяльності є ІТ, ще у 7% – транспорт і складське господарство. Значну частку становить також ремонт автотранспортних засобів, зокрема мотоциклів.

Нагадаємо, що Уряд Польщі планує поступово обмежувати допомогу для українців, які довгий час перебувають у їх країні, рятуючись від війни.