Директор Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОВА Сергій Магдисюк заявив, що евакуація можлива за умов, якщо в зимовий період тривалий час не зможуть відновити комунікації.

Про це пише медіа «Думка».

«Існує можливість підключення та перепідключення електроенергії та теплопостачання міста Харкова. Але якщо буде масовий удар і ми протягом 2 діб не зможемо відновити теплопостачання, то змушені будемо зливати воду і консервувати будинки. А людям буде запропонована евакуація», – сказав С. Магдисюк.

Однак, для того щоб люди змогли приготувати та розігріти їжу, зарядити телефони, влада підготувала та закупила намети, буржуйки, печі, дизель-генератори. Це дозволить розв’язати проблему, поки йтимуть відновлювальні роботи.

Представник Департаменту ЖКГ наголосив: людям нададуть можливість пережити холодний період, але якщо при мінусовій температурі рф завдасть удару і не буде можливості відновити опалення та електрику, то буде оголошений план евакуації тих районів, життєдіяльність яких не зможуть швидко відновити. Зокрема це стосується і лікарень. 

«Найбільша проблема – це майбутнє і теперішнє пошкодження критичної інфраструктури, тому що постійно наносяться удари по підстанціях, по ТЕЦ та ТЕС. Намагаються зруйнувати їх. Якщо буде досягнута така мета, то важко говорити про будь-який опалювальний сезон взагалі. Не буде електроенергії – не будуть працювати котельні та підстанції», – сказав Сергій Магдисюк.

Наразі вже є напрацьована аварійна схема на випадок відключення підстанцій чи котелень.