Розпочалися роботи з відновлення доріг та житлового фонду в Дергачах. Там планують відновити 17 багатоквартирних будинків. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Ключова задача, аби відновлення відбувалося комплексно. Буде відбудовано одразу 2 квартали. А це не лише будинки, це й мобільні котельні для опалення, термомодернізація житла і бомбосховища», – зазначив очільник ОВА.

Спершу відновлюватимуть багатоквартирні будинки, які мають невеликі пошкодження. Роботи проводяться в кооперації із місцевим та обласним бюджетами, щоб встигнути відновити житло до початку опалювального сезону і люди могли туди заселитися.

Нагадаємо, близько 45% території цієї громади були окуповані. Велика кількість населених пунктів, аж до міста Дергачі, вважалася «сірою зоною», де тривали найзапекліші бої. Наприкінці квітня 2022 року росіян вибили з Руської Лозової та після цього розпочалося звільнення Харківського району.

Про відбудову Харківщини

У програмі відновлення Циркуни можуть замінити іншим містом, розповів Олег Синєгубов. Наразі вже розміновано половину села і піротехніки стикаються із щільною замінованістю в Циркунах.

«Це і протипіхотні міни типу “пелюстка”, і протитанкові. Маємо завдання розчистити території, щоб архітектори могли приїхати та розробити плат та проєкт відновлення. Однак, наразі стоїть питання щодо можливої заміни цього населеного пункту в проєкті, бо там йдуть обстріли майже щотижня. У нас є населені пункти, які ми можемо пропонувати на заміну. Це не означає, що Циркуни залишаємо, далі будемо дивитися та враховувати військові обставини», — сказав він.

Рішення ще не ухвалили, однак є інші населені пункти, які розглядають на заміну, наприклад, Старий Салтів, як перспективну громаду, яку не так часто обстрілюють.

Читайте також:

  • У селищі Коротичі, що в передмісті Харкова Фундація Олени Зеленської зведе будинок для багатодітної родини з Куп’янського району, яка через війну втратила свій дім.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.