Сьогодні, 8 червня, на території Харківського Літмузею минула розмова із Вікторасом Бахметьєвасом та Вахтангом Кебуладзе. Темою бесіди литовського та українського філософів була пам’ять та її вплив на наш вибір майбутнього.

Вахтанг Кебуладзе та Вікторас Бахметьєвас під час зустрічі «Пам’ять. Війна» / Фото: Вікторія Маньковська для Ґвара Медіа

Спікери порушили ряд запитань:

  • Як пам’ять впливає на наш вибір майбутнього?
  • Що пам’ятає литовське суспільство про радянську окупацію?
  • Скільки часу потрібно для прощення нападника?
  • Чи передбачає «прощення» «забування»?
Вахтанг Кебуладзе на розмові «Пам’ять. Війна» / Фото: Вікторія Маньковська для Ґвара Медіа

Вахтанг Кебуладзе — філософ, публіцист, перекладач, спеціаліст з феноменології, доктор філософських наук, професор катедри теоретичної й практичної філософії філософського факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, доцент катедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська Академія», співголова Українського феноменологічного товариства, учасник гурту «Джин», член Українського ПЕН.

«У мене немає сил вибачити те, що відбулося в Бучі, Маріуполі, Новій Каховці. Ми не можемо й не маємо на права забути злочини, які вчинила Росія», — сказав Вахтанг Кебуладзе.

Вікторас Бахматєвас на розмові «Пам’ять. Війна.» / Фото: Вікторія Маньковська для Ґвара Медіа

Вікторас Бахметьєвас — доктор філософії, викладач, перекладач, директор Центру Еммануеля Левінаса у Каунасі (Литва). Сфера зацікавлень — етика, перетин етики й філософії релігії.

«Імперії як історичний феномен з часом зникають. Литва двічі була під окупацією Росії. Зараз литовці навчились жити із розумінням, що поруч завжди є “агресивний сусід”, але ми маємо відсторонитись від нього і дивитись в майбутнє», — сказав литовський філософ Вікторас Бахматєвас.

Під час дискусії слухачі могли поставити запитання спікерам / Фото: Вікторія Маньковська для Ґвара Медіа
Під час дискусії слухачі могли поставити запитання спікерам / Фото: Вікторія Маньковська для Ґвара Медіа
Розмова в Харківському літмузеї «Пам’ять. Війна» / Фото: Вікторія Маньковська для Ґвара Медіа

Розмова відбулася в рамках «П’ятого Харкова» — спільного проєкту Харківського літературного музею та Сергія Жадана за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Читайте ще

Куди піти в Харкові? Кінопокази, літвечори та музика. З початку весни до Харкова повертається все більше й більше людей. Разом із ними місто насичується новими заходами, вечірками, осередками.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!