Усього в Україні за два роки повномасштабного вторгнення вдалося повністю відновити 511 медзакладів.

Ще 357 лікарень відновлено частково. Найбільше – у Харківській, Миколаївській, Дніпропетровській, Київській та Чернігівській областях. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

«Російські снаряди та ракети зруйнували вщент 210 обʼєктів медзакладів, які відновленню не підлягають. Ще 1594 обʼєкти медзакладів пошкоджено», – ідеться в повідомленні.

Харківщина є і серед областей, які зазнали найбільших втрат медичної інфраструктури. Також росіяни пошкодили 164 автівки екстреної медичної допомоги, ще 261 автомобіль знищили та 125 автівок захопили. 

Нагадаємо, вночі 27 квітня російські війська завдали двох ударів по Салтівському району Харкова. Під ударом опинився медкомплекс, у корпусах якого на момент ракетного обстрілу знаходилося більше тисячі осіб – 900 пацієнтів і дві з половиною сотні персоналу. У корпусі, поруч з яким влучила ракета, перебувало 60 пацієнтів та 5 працівників. Постраждала одна жінка, пацієнтка лікарні.

Від вибухової хвилі постраждало кілька будівель. В них вибиті шибки, пошкоджені дахи, лінії електропередач, водогін та інші інженерні комунікації. Детальніше дивіться у фоторепортажі Ґвара Медіа.

Читайте також