На думку аналітиків американського Інституту вивчення війни, російський наступ на Вовчанськ значною мірою є наслідком «мовчазної політики Заходу» про те, що Україна не може бити західним озброєнням по військових цілях у Росії.

Про це йдеться у звіті ISW від 12 березня.

За їхніми даними, російські сили намагаються оточити Вовчанськ, бо наближаються до самого міста через Бугруватку, Старицю та Ізбицьке на захід дорогою С-210817 та через Вовчанські Хутори на схід по дорозі О-210825.

«Захоплення Росією будь-якого з цих населених пунктів перерізало б ці українські шляхи сполучення до Вовчанська, а решту зробило б дедалі вирішальнішим для оборони міста», — йдеться у звіті.

В інституті також зазначили, що російські війська також все частіше обстрілюють мости через прилеглі водойми, щоб ізолювати українську оборону Вовчанська від інших районів. Український військовий оглядач Костянтин Машовець оцінив, що Вовчанськ є основним ударом Росії на північному Харківському напрямку, а російські війська мають намір обійти саме Вовчанськ з південного заходу та півдня.

«Машовець зазначив, що близькість Вовчанська до міжнародного кордону надає російським військам “багато можливостей”, у тому числі дозволяє російським військам проводити операції обмеженими силами та засобами для досягнення конкретного результату; надає російським силам “невелике плече”, щоб забезпечити стабільний контроль і вогневу підтримку без переміщення артилерії; і дозволяє швидко доставляти пальне та зброю на передову», — йдеться у повідомленні.

За даними ISW, РФ, ймовірно, контролює Огірцеве, Гатище, Тихе на захід від Вовчанська. Йдуть бої за Бугруватку, на півночі від Харкова — за райони, куди просунулися росіяни.

Нагадаємо, що Генштаб ЗСУ зазначив, що на Харківському напрямку ситуація залишається складною та динамічно змінюється. Ведуться бойові дії на напрямках Пильна — Лук’янці, Пильна — Глибоке, Пильна — Олійникове, Муром — Бугруватка. Протягом доби на цих напрямках військо РФ здійснило 22 штурмові дії, із них 14 — ще тривають. Ведуться бої за прикордонне місто Вовчанськ. РФ задіяла значні сили для ведення наступу на місто в складі до 5 батальйонів та не рахується із власними втратами. У зведенні зазначається, що за добу на цьому напрямку РФ втратила 100 окупантів.

Наступ РФ на півночі Харківщини

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії.

Читайте також

  • Фортифікаційні споруди навколо Вовчанська будували, однак зводити їх було не просто — начальник МВА