Аналітики Інституту вивчення (ISW) війни проаналізували українські та російські джерела та розповіли, які населені пункти, ймовірно, уже перебувають під контролем РФ, а за які йдуть бої.

Упродовж 12 травня російське військо продовжувало атакувати північ Харківської області та Вовчанський напрямок.

За даними Інституту вивчення війни, 11 травня РФ діяли в південному Огірцевому (на захід від Вовчанська), що, ймовірно, означає, що росіяни захопили все Огірцеве.

«Український військовий, який б’ється на Вовчанському напрямку, зазначив, що ситуація вкрай складна, оскільки українським силам не вистачає адекватних укріплень у цьому районі, та повідомив, що російські війська оточили Вовчанськ і що на території населеного пункту вже відбуваються вуличні бої. Декілька російських військових блогерів обговорювали бойові дії у Вовчанську», — йдеться в повідомленні ISW.

Тож ISW вважає, що російські війська, ймовірно, також захопили Гатище (на північний захід від Вовчанська) та Тихе (на схід від Вовчанська).

Генштаб ЗСУ повідомив, що російські війська атакували район Бугруватки (на захід від Вовчанська), що дозволяє припустити, що російські сили, ймовірно, консолідували позиції між міжнародним кордоном та районом Бугруватка-Стариця», зазначають аналітики.

За даними Інституту, на півночі від Харкова йдуть бої — Сили оборони «проводять часті контратаки, щоб оскаржити контроль» росіян над тими районами, куди вони вдерлися.

Також у зведенні аналітиків йдеться про те, що з опублікованих кадрів за 12 травня видно, що російські війська просунулися до посадок на південь від Пильної та північ від с. Лук’янці (на північний схід від Липців).

Російські та українські джерела повідомили про бої на Липцівському напрямку в районі Глибокого (на північ від Липців) і Лук’янців. Український військовий оглядач Костянтин Машовець зазначив, що російський наступ на Липці є допоміжним щодо російських зусиль на Вовчанськ, і заявив, що російські війська просунулися на 3,2–3,7 км у напрямку Глибокого та Лук’янців.

За його словами, російські війська мають на Липцівському напрямку близько трьох мотострілецьких батальйонів і що російське командування підтягує резерви з 11-го й новоствореного 44-го армійських корпусів (обидва ЛВО) у район Журавлівка-Устинка-Вергилівка Бєлгородської області, на північний схід осі Липців.

«Російський блогер заявив, що російські війська просунулися на вісім кілометрів у глибину 20-кілометровим фронтом на західному прориві в північну Харківську область, маючи на увазі Липцівський напрямок. Українські джерела зазначили, що деякі населені пункти на півночі Харківського напрямку залишаються «сірими зонами», які заперечують, попри наступ Росії в цих населених пунктах, що дозволяє припустити, що українські сили проводять часті контратаки, щоб оскаржити контроль над цими районами», — відзначили в Інституті вивчення війни.

Нагадаємо, що у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ зазначили, що на Харківському напрямку ситуація залишається складною та динамічно змінюється.

Ведуться бойові дії на напрямках Пильна — Лук’янці, Пильна — Глибоке, Пильна — Олійникове, Муром — Бугруватка.

«Крім того, противник проводить штурмові дії на напрямках Стрілеча — Глибоке, Олійникове — Глибоке, Олійникове — Лук’янці, Муром — Стариця, Плетенівка — Тихе», — йдеться в повідомленні.

Протягом доби на цих напрямках військо РФ здійснило 22 штурмові дії, із них 14 — ще тривають.

Ведуться бої за прикордонне місто Вовчанськ. РФ задіяла значні сили для ведення наступу на місто в складі до 5 батальйонів та не рахується із власними втратами. У зведенні зазначається, що за добу на цьому напрямку РФ втратила 100 окупантів.

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки. Станом на 13:00 атаки було відбито, однак тривають бої різної інтенсивності.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії. Він також додав, що окупанти намагалися прорвати кордон, однак безуспішно.

Очільник ХОВА зазначив, що по Вовчанському напрямку РФ задіяла броньовану техніку, яку українські захисники частково знищили, а інша частина відійшла назад. Ближче до Липців військові РФ намагалися зайти піхотою. Олег Синєгубов наголошує, що в такий спосіб РФ намагається «намацати» слабкі та сильні сторони на українських позиціях.

Наразі із цих напрямків триває евакуація. Уже вдалося вивезти понад 4 тисячі людей.

Читайте також

  • Кому хочеться лишати свою домівку? Люди повинні це зробити, щоб врятувати життя — волонтер про евакуацію з Вовчанська