Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7-8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій.

Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

«Україна зустріла їх там нашими військами, бригадами і артилерією. Важливо, що вони можуть збільшувати і підтягувати ще сили в цьому напрямку, але наші військові, наше командування знали про це і розраховували свої сили для того, щоб зустріти вогнем ворога. Зараз іде жорстокий бій в цьому напрямку, ми їх зустріли вогнем», — зазначив Президент.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки. Станом на 13:00 атаки було відбито, однак тривають бої різної інтенсивності.

«Для посилення оборони на цій ділянці фронту спрямовано резервні підрозділи. Збройні Сили України продовжують стримувати наступ ворога», — додали в Міноборони.

Начальник Харківського гарнізону та сил оборони Харкова Сергій Мельник додав, що російські війська намагаються проводити атакувальні дії, застосовуючи диверсійні групи та засоби ураження, але безуспішно.

Крім цього, за словами Мельника, також РФ посилює інформаційно-психологічні операції аби ввести в оману населення та посіяти панічні настрої.

«Я розумію бажання отримувати якусь ексклюзивну інформацію, імітацію якої часто пропонують різні сумнівні джерела, але варто довіряти лише офіційним заявам. Зрозумійте, що ворог веде війну не тільки на полі бою, а й в інформаційному середовищі, витрачаючи на це мільярди. І зараз він буде залучати для цього максимум ресурсів», — каже начальник Харківського гарнізону.

Однак також він рекомендує не ігнорувати евакуацію, якщо її оголошено в вашому населеному пункті.

Читайте також

  • Костянтин Немічев, командир спецпідрозділу Kraken у своєму телеграм-каналі уточнив заяву в інтервʼю The Economist, опубліковану в четвер, 9 травня, щодо можливого наступу росіян на Харків та область у травні.
  • Через посилені обстріли РФ мешканці прикордоння масово виїжджають — Вовчанська МВА.