Через збільшення кількості обстрілів Циркунів, село можуть замінити в програмі відбудови.

Про це розповів голова Харківської ОВА Олег Синєгубов під час брифінгу, повідомляє Ґвара Медіа.

Наразі вже розміновано половину села, Олег Синєгубов зазначив, що піротехніки стикаються зі щільною замінованістю в Циркунах:

«Це і протипіхотні міни типу “пелюстка”, і протитанкові. Маємо завдання розчистити території, щоб архітектори могли приїхати та розробити плат та проєкт відновлення. Однак, наразі стоїть питання щодо можливої заміни цього населеного пункту в проєкті, бо там йдуть обстріли майже щотижня. У нас є населені пункти, які ми можемо пропонувати на заміну. Це не означає, що Циркуни залишаємо, далі будемо дивитися та враховувати військову обстановку», — сказав очільник ХОВА.

За його словами рішення ще не ухвалили, однак є інші населені пункти, які розглядають на заміну, наприклад, Старий Салтів, як перспективну громаду, яку не так часто обстрілюють.

Про програму відновлення

Раніше Уряд визначив 6 населених пунктів, які відбудують за новими принципами.

Як розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль, один з основних принципів відновлення — це «build back better», тобто «відбудувати краще, ніж було».

Циркуни стали одним із шести населених пунктів, які планують комплексно відбудувати в рамках ініціативи.

Зазначимо, що в селі зруйновані або пошкоджені практично всі соціальні заклади: школи, дитсадочки, лікарні, амбулаторії, адмінбудівля. Взагалі по Циркунівській громаді зруйновано близько 80% житла.

Читайте також:

  • Хаотичні обстріли, допомога волонтерів та нові маршрути до Харкова: як живуть деокуповані Циркуни.
  • Прем’єр-міністр України розповів, як відновлюватимуть Циркуни на Харківщині.
  • Старий Салтів: історії пошрамованого селища.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.