Сьогодні очільник Уряду Денис Шмигаль відвідав село та обговорив з місцевою владою питання про відновлення й розмінування. Про це повідомляє голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Циркуни стали одним із шести населених пунктів, які планують комплексно відбудувати у рамках ініціативи «краще, ніж було». Шмигаль зазначив, що спершу треба відновити центр надання адміністративних послуг, заклади медицини й освіти.

Крім цього, з головою громади прем’єр-міністр обговорив наповнення реєстру пошкодженого та зруйнованого майна.

«Місцева влада має прискоритися. Люди не повинні чекати. Відновлення має вже розпочатися. Наша мета — не просто відновити конкретний об’єкт у Циркунах. А комплексно відбудувати село за сучасними стандартами. Це має стати взірцем для подальшого відновлення й трансформації всієї країни», — зазначив Шмигаль.

5 травня виповнився рік, як село звільнили від російських окупантів. На новій алеї в центрі села висадили липи як символ відновлення.

Того ж дня фахівці «Харківобленерго» повністю відновили електропостачання в селі. На те, щоби повністю відновити електропостачання в Циркунах, знадобилося понад пів року. Роботи розпочалися ще в жовтні 2022 року — після звільнення Харківської області від окупантів. Перші 100 споживачів були заживлені вже в грудні.

Наразі у Циркунах зруйновані або пошкоджені практично всі соціальні заклади: школи, дитсадочки, лікарні, амбулаторії, адмінбудівля. Взагалі по Циркунівській громаді зруйновано близько 80% житла. Однак, благодійні фонди допомагають їх відновити, детальніше можна дізнатися в репортажі.

  • Між благодійними фондами та людьми: як у Харкові працює Координаційний гуманітарний центр.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.