Сьогодні, 5 травня, рівно рік, як ЗСУ звільнили Циркуни на Харківщині від російських окупантів. На новій алеї в центрі села висадили липи як символ відновлення.

Циркуни були окуповані з 24 лютого 2022 року. Село знаходиться за три кілометри від Харкова. Саме звідси окупанти обстрілювали місто.

Тут зруйновані або пошкоджені практично всі соціальні заклади: школи, дитсадочки, лікарні, амбулаторії, адмінбудівля. Взагалі по Циркунівській громаді зруйновано близько 80% житла. Однак, благодійні фонди допомагають їх відновити, детальніше можна дізнатися в репортажі.

Графіті у Циркунах / t.me/synegubov

Наразі Циркуни поступово відновлюються, люди повертаються додому. Зокрема, село стало одним із шести населених пунктів, які планують відбудувати комплексно й за новими принципами в рамках ініціативи.

Крім того, сьогодні фахівці «Харківобленерго» повністю поновили електропостачання в селі. На те, щоби повністю відновити електропостачання в Циркунах, знадобилося понад пів року. Роботи розпочалися ще в жовтні 2022 року — після звільнення Харківської області від окупантів. Перші 100 споживачів були заживлені вже в грудні.

За словами начальника Липецького РЕМ Віктора Рубцова, без світла залишаються окремі споживачі, які зараз тут не проживають. А вже з наступного тижня електрики почнуть відновлювати електропостачання в Черкаських Тишках, Руських Тишках та Борщовій Циркунівської громади.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.