Президент вніс зміни до положень, згідно з якими розглядаються кандидатури до найвищої державної нагороди. Відтепер це здійснюватиме експертна група при Комісії державних нагород та геральдики при Президенті.

Відповідний указ №274/2023 сьогодні опублікували на сайті Президента.

При Комісії державних нагород та геральдики створять експертну групу, яка і розглядатиме подання. До неї увійдуть представники органів безпеки та оборони України. Рішення ухвалили через велику кількість звернень та петицій про присвоєння звання тому чи іншому захисникові, аби відзначити кожен героїчний вчинок громадян, які брали участь у захисті України.

28 квітня Зеленський підтримав створення меморіалу героїв, про який йдеться у петиції Аліни Михайлової — парамедикині та нареченої загиблого українського військового та Героя України Дмитра Коцюбайла «Да Вінчі».

Президент зазначив, що Мінкульт та Інститут національної пам’яті вже опрацьовують концепцію ініціативи. Втім, у Міністерстві культури не згодні з ідеєю створення пантеону героїв, як місця почесних поховань конкретний історичних особистостей.

Читати також: українські військові зможуть демобілізуватися у разі загибелі чи зникнення близьких.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.