Вночі Львівську область атакували 4 російські ударні безпілотники типу «шахед».

Уламки дронів влучили у музей-будинок головнокомандувача Романа Шухевича на околиці Львова та спричинили пожежу в будівлі. Травмованих та загиблих немає. Будівля зруйнована повністю. Про це повідомив голова Львівської обласної адміністрації Максим Козацький.

За його словами, втрачені меморіальні речі Романа Шухевича: стіл, крісла, фотель, фортепіано, а також погруддя Романа Шухевича авторства Михайла Черешньовського та скульптура Степана Бандери авторства Ярослава Троцька. 

Решта близько 600 одиниць експонатів від початку повномасштабної війни перенесли в інше місце. Зараз вони у безпеці.

Попередні збитки оцінюють у 2 мільйони 258 тисяч гривень. Це лише вартість будівлі. Збитки через втрачене майно ще підраховують. 

Нагадаємо, у ніч на 7 травня 2022 року війська РФ повністю зруйнували Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка Харківської області. Колись тут жив і творив відомий філософ. 

Про музей Сковороди

Наприкінці вересня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики оголосило збір коштів для відновлення музею у межах проєкту «Збережіть українську культуру». Амбасадорами ініціативи стали:

  • Святослав Вакарчук;
  • український реп-виконавець Володимир Самолюк, більш відомий як Skofka;
  • гурт Kalush Orchestra;
  • Wellboy;
  • блогер-мільйонник кіт Степан;
  • співачка Jerry Heil.

Раніше колишній очільник МКІП Олександр Ткаченко розповідав, що ЮНЕСКО планував виділити на відновлення музей Сковороди 110 мільйонів гривень.

Згодом у ХОВА сказали, що якщо не зможуть залучити кошти іноземних партнерів на відновлення музею Сковороди, то до кінця року його законсервують, а разом з ним Шарівський замок.

Нещодавно команда музею оголосила ініціативу «301 справжній друг Сковороди». Мета – зібрати 3 мільйони гривень на термінові протиаварійні роботи, аби вцілілі фрагменти музею встояли до капітального ремонту після війни.

Читайте також

  • В Україні з’явився Державний реєстр нерухомих пам’яток.