Сьогодні, 29 листопада, відбулася презентація Інформаційно-комунікаційної системи обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини України «Державний реєстр нерухомих пам’яток України», який матиме назву єПам’ятка.

Цей реєстр містить перелік об’єктів культурної спадщини, які охороняються держави. Наразі відомо про 105 532 внесених об’єктів культурної спадщини у галузі архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки і техніки, ландшафту та садово-паркового мистецтва.

Презентація Державного реєстру нерухомих пам’яток / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

Очікують, що це перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнної відбудови, а також оптимізуватиме процеси охорони пам’яток України на всіх рівнях державного управління.

Також єПам’ятка взаємодіятиме з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва  (ЄДЕССБ), через яку забудовники зможуть отримати погодження та дозволи на роботи в історичних містах та на пам’ятках в онлайн-режимі, що знизить корупційні ризики у галузі будівництва.

Т.в.о. міністра культури та інформполітики України Ростислав Карандєєв / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

«Є пам’ятки національного значення, щойно виявлені, ті які знаходяться в обліку ще з далеких радянських часів. Їх треба переміряти, уточнювати за назвами, за адресами, за обліковою інформацією, але які вже внесенні на 1 січня. Сьогодні за тими даними, які є, ми маємо в цілому в Україні близько 140 тисяч пам’яток – це різні за їхнім статусом. І майже понад 100 тисяч вже внесені. Роблять це обласні державній адміністрації», – коментує т.в.о. міністра культури та інформполітики України Ростислав Карандєєв.

Презентація Державного реєстру нерухомих пам’яток / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

Читайте також

 До кінця року 96% підконтрольних Україні територій покриє телевізійний цифровий сигнал – МКІП. Цифрове телебачення буде доступне на переважній більшості території, підконтрольній українському уряд, розповів в інтерв’ю Укрінформу т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Консервація чи відновлення: що очікує на музей Сковороди. Якщо Харківська ОВА не зможе залучити кошти іноземних партнерів на відновлення музею Сковороди, то до кінця року його законсервують.