Лозівський та Красноградський райони Харківської області цьогоріч планують перейти до офлайн чи змішаної форми, повідомив під час інтерв’ю начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Акцент у нас на два райони – Лозівський та Красноградський. Наразі по максимуму зробити для того, щоби з вересня приступити до офлайн навчання або до змішаної форми. І ми це плануємо робити. Далі будемо рухатися в міру розбудови цих захисних споруд, укриттів вже ближче до Харкова… Однак укриття – це для нас пріоритет, над яким ми маємо фактично працювати наразі. Ось ми зустрічалися проводили три зустрічі з усіма громадами та районам», – додає керівник регіональної адміністрації.

Синєгубов додає, що обрали саме ці райони, тому що вони знаходяться максимально віддалено від держкордону і це певною мірою гарантує, що туди не буде долітати С-300. Таким чином, розраховувати не лише на захисні споруди, а й на найпростіші укриття. Там застосовуватимуть комбіновану форму навчання – і в захисних спорудах, і в найпростіших укриттях, а навчатимуться у дві зміни.

Там проживає 13 000 дітей, а тому треба відремонтувати одразу не 86 навчальних закладів, а 43 [укриттів у закладах – прим. авт.]

Згідно з рішенням Ради оборони, на Харківщині всі освітні заклади працюють дистанційно, якщо територіальна громада не подала відповідні документи і не підтвердила своє бажання працювати в змішаному або офлайн-форматі. Фактичними закладом освіти, який навчає в офлайн-форматі — це школа в метро у Харкові, яка запрацювала з 4 вересня 2023 року.

Станом на листопад 2023-го в підземці Харкова на п’ятьох станціях метрополітену навчалося 1735 учнів у 96 класах.

На цю тему

У харківській «метрошколі» навчається 1787 дітей — Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець. До процесу доєдналися 22 заклади середньої освіти Харкова, де навчаються діти 1-11 класів.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий відвідав «метрошколу» в Харкові — фото. Під час свого візиту до Харкова та області він оцінив роботу школи на станції метро «Університет» та разом з головою Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде передав учням та вчителям Харківщини 3600 ноутбуків.

Міносвіти не приєднуватиме ХНПУ імені Сковороди до Каразінського університету. Міністерство освіти та науки України скасувало приєднання Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди до Харківського національного університету імені Василя Каразіна, про це під час брифінгу в харківській метро-школі розповів міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.