Якщо ХОВА не зможе залучити кошти іноземних партнерів на відновлення музею Сковороди, то до кінця року його законсервують.

Про це розповів очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов під час брифінгу.

«Щодо Сковороди, у нас було декілька можливостей залучити кошти. Є конкретна людина, яка може стати донором для цього проєкту. Тому ми ще не втрачаємо надії отримати від нього кошти саме на відновлення цього музею. Не на консервацію, а на відновлення», — зазначив Синєгубов.

Також шукають можливості інвестування коштів на відновлення Шарівського замку в Богодухівському районі. Паралельно готують плани консервації обидвох пам’яток.

Олег Синєгубов наголосив, якщо не знайдуть кошти на відновлення, то до кінця року музей Сковороди та Шарівський замок законсервують.

«Ми маємо зберегти все, що маємо. Наше завдання залучити максимальну кількість міжнародних коштів для збереження того, що в нас залишилося», — додав очільник ХОВА.

Раніше колишній очільник МКІП розповідав, що ЮНЕСКО планував виділити на відновлення музей Сковороди 110 мільйонів гривень.

Читайте також

Національний літературно-меморіальний музей Сковороди в селі Сковородинівка Харківської області війська РФ повністю зруйнували у ніч на 7 травня 2022 року. Колись тут жив і творив відомий філософ. Стоїть там і знаменитий дуб, під яким він любив працювати.

Наприкінці вересня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики оголосило збір коштів для відновлення музею у межах проєкту «Збережіть українську культуру». Амбасадорами ініціативи стали:

  • Святослав Вакарчук;
  • український реп-виконавець Володимир Самолюк, більш відомий як Skofka;
  • гурт Kalush Orchestra;
  • Wellboy;
  • блогер-мільйонник кіт Степан;
  • співачка Jerry Heil.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!