Повітряну тривогу на Харківщині оголосили ще 7 липня о 14:27, а закінчилась вона о 03:15 9 липня. Таким чином тривога тривала 36 годин та 47 хвилин.

Це видно на мапі тривог.

Повітряна тривога в понад 36 годин на Харківщині / Скріншот: Мапа повітряних тривог

Раніше мер Харкова Ігор Терехов поділився статистикою, відповідно до якої 169 сигналів повітряних тривог протягом понад 460 годин почули харківʼяни за червень. А загроз обстрілу міста виявилося понад 40, а реальних ударів по Харкову — 22.

Якщо ж подивитися на окремі громади області у цій же системі, то, станом на 9 липня, вже 58 діб тривають тривоги у Липецькій та Вовчанській громадах — їх оголосили ще 12 травня.

А ситуація у цих регіонах лишається складною та нестабільною. Відтоді, як Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області 10 травня 2024 року, коли російським військовим вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Глибокого та Лук’янців і одночасно в напрямку Вовчанська. Однак армії РФ не вдалося реалізувати «харківську операцію». Українські військові стримують російські підрозділи, заявив Володимир Зеленський. Бої тривають.

Нагадаємо, попередній антирекорд з тривалості повітряної тривоги на Харквщині тривав 22,5 години. Крім того, за інформацією з мапи повітряних тривог, область — на другому місці серед усіх регіонів України за кількістю оголошених повітряних небезпек. На першому — Донеччина.

Читайте також