Армії РФ не вдалося реалізувати «харківську операцію». Українські військові стримують російські підрозділи.

Про це заявив Володимир Зеленський у вечірньому зведенні 8 червня.

«Говорив сьогодні з Головкомом — загалом про ситуацію. Дуже вагомий результат — те, що російській армії не вдалося реалізувати їхню Харківську операцію. Максимально їх зараз стримуємо і знищуємо російські підрозділи, які заходять на нашу землю та тероризують Харківщину», — сказав він.

За словами Зеленського, Харківський напрямок уже посилили та ще посилять. Також зараз працюють над тим, щоб забезпечити більше резервів українській армії.

«Дякую Франції та Еммануелю особисто за його ініціативу та підтримку наших пропозицій щодо тренування наших воїнів і забезпечення бригад. Разом ми готуємо нову системну основу для тренування підрозділів української армії», — додав він.

Нагадаємо, Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області 10 травня 2024 року, коли російським військовим вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Глибокого та Лук’янців і одночасно в напрямку Вовчанська.

На відтинку від Стрілечої до Глибокого фактично рухаються з півночі на південь вздовж Трав’янського водосховища, яке розташоване на річці Харків і є природним запобіжником від флангового удару з боку українських сил. Щодо Вовчанського напрямку, росіяни просуваються вздовж річки Сіверський Донець. Останніми днями росіяни окупували Огірцеве, Плетенівка та Гатище та просунулися до Вовчанська, де нині тривають вуличні бої.

6 червня начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов у коментарі журналісту Ґвари заявив, що лінія фронту на півночі Харківщини — на Вовчанському, Куп’янському й Липецькому напрямках — наразі стабільна. Просування російських військ не зафіксовані.

Читайте також

  • Армія РФ не покидає спроб просунутися в глиб Харківської області – Синєгубов