Позачергова Рада безпеки ООН збереться 9 липня о 10:00 у Нью-Йорку, але о 17:00 за київським часом. Вони мають обговорити ракетний удар Росії по дитячій лікарні Охматдит.

Про це у соцмережі Х повідомляє представництво Великої Британії при ООН.

Яка причина?

Вчора, 8 липня, Президент України Володимир Зеленський ініціював скликання надзвичайного засідання Ради Безпеки ООН у звʼязку з російським ударом по цивільній інфраструктурі, включно з дитячою лікарнею.

«190 людей отримали поранення [внаслідок масованого обстрілу по Україні 8 липня — ред.]. Усім надається допомога. У лікарнях Києва перебувають 64 людини, 28 госпіталізовано в Кривому Розі, 6 людей – у Дніпрі», — сказав він у Телеграмі.

Одна з причин причин — ймовірно ціленаправлений обстріл медзакладу, в якому, на момент влучаннчя, знаходилося близько 600 пацієнтів та стільки ж працівників.

На думку, українських і європейських лідерів, це є «неприпустимим» та Росія може бути притягнута за це до відповідальності за порушення законів та звичаїв війни.

Реакція міжнародної спільноти

Голова Генасамблеї ООН Денніс Френсіс рішуче засудив атаку рф по «Охматдиту». Він зазначив, що нещодавно відвідав Україну, «де став свідком стійкості та мужності українського народу перед обличчям російської агресії».

Тож позачергова Рада безпеки ООН відбудеться, питання для обговорення поки не розголошується. Можливо, українська сторона матиме можливість вкотре звернути увагу і на інші удари Росії по цивільній інфраструктурі. В тому числі це стосується і Харківщини.

Нагадаємо, за останній тиждень росіяни завдали близько 90 ударів різним типом озброєння по Харкову і області, найчастіше атаки були спрямовані на прифронтові населені пункти. При чому, 90 ударів — не означає 90 випущених снарядів, їх кількість ще більша. Наприклад, за 9 ранку 7 липня до 6 8 липня, було здійснено 37 вильотів бойової авіації РФ по області, а скинуто понад 45 КАБів.

Читайте також