Зранку 8 липня армія РФ завдала чисельних ударів по місту Київ. Постраждало 6 районів, в тому числі частково зруйнована найбільша дитяча клініка в Україні «Охматдит». Інформація досі оновлюється. Підтверджено 22 загиблих та 72 постраждалих.

Про це повідомили в Київській міській військовій адміністрації.

«Росія не може не знати, куди летять її ракети, і повинна сповна відповісти за всі свої злочини: проти людей, проти дітей, проти людяності загалом. Дуже важливо, щоб світ зараз не мовчав про це і щоб кожен бачив, що таке Росія, що вона робить», — прокоментував Президент України Володимир Зеленський.

Майже одразу росіяни намагалися заперечити влучання в цю лікарню або звинувтити українське ППО. Однак кияни попередили це. Сьогодні у мережі зʼявилося відео з моментом влучання ракети по дитячому медзакладу. На ньому зафіксовано, що крилата ракета заходить на ціль після гірки, тобто удар прицільний.

На відео не видно жодних ознак того, що ракета підбита чи пошкоджена. Також, через те, що вона знаходиться на термінальній стадії польоту після традиційного маневеру “гірка” перед ударом, ракета не відхилилась від курсу.

Власне, це і є доказом того, що саме дитяча лікарня й була ціллю для удару. А координати Охматдиту були занесені, як мішень і ця атака – не випадковість та не результат низької точності обстрілу або невірно прокладеного маршруту.

Підтверджено, били саме крилатою ракетою Х-101, яка були запущена з Ту-95МС.

«Це одна з найважливіших не лише в Україні, а й у Європі виключно ДИТЯЧА лікарня. «Охматдит» врятував та повернув здоровʼя тисячам дітей», — підтвердив Зеленський.

На цьому російські атаки не завершилися, поки рятувальники разом з небайдужими містянами розбирали завали у Києві, в тому числі біля медзакладу, декілька разів оголошувалась повітряна тривога. Також було чути повторну роботу засобів ППО, не виключно, що РФ намагалась знову вдарити по столиці

Згодом, офіційно повідомлено, що під час повторної атаки постраждала лікарня: 4 загиблих, 3 поранених. Однак ця кількість неодноразово збільшувалася протягом дня. Наразі відомо про понад 20 поранених, семеро з них — діти. Двоє дорослих, зокрема лікарка Охматдиту, загинули.

Руйнування дитячого медзакладу у Києві / Фото: Зеленський

Які наслідки для приміщення лікарні?

  • Постраждали 10 хірургічних відділень;
  • 5 онковідділень;
  • 2 соматичні відділення;
  • інтенсивна терапія;
  • 2 реанімації;
  • операційні блоки;
  • відділення радіології та променевої терапії;
  • частина онкогематологічної лабораторії (єдиної в країні).

Триває евакуація та перенаправлення пацієнтів зруйнованої лікарні по іншим клінікам. По місту вже розгорнули пункти допомоги постраждалим, просять приносити їжу, медикаменти та питну воду.

Крім того платформа UNITED24 оголосила збір разом із monobank на 100 мільйонів гривень для Охматдиту. До нього вже долучилися великі бізнеси України, такі як Аврора (5 млн), Сільпо (1 млн), Варус (1 млн), АВТ «Баварія» (10 млн), АБанк (1 млн), Акордбанк (1 млн), Монобанк (5 млн) та Uber (1 млн). Приєднатися закликають і всіх бажаючих допомогти, адже ця клініка має велике значення для медицини в Україні.

Укрзалізниця також запропонувала свою допомогу пацієнтам зруйнованої клініки.

«Багато пацієнтів та родин, які перебували в Охматдиті, — приїжджі. Наш залізничний вокзал поруч, і УЗ прихистить та відвезе, куди потрібно, всіх, хто має таку нагальну потребу (скажімо, тих, кого мусили терміново виписати з лікарні)», — пообіцяли у компанії.

Черговий контактний номер (24/7) для «охмадитівців»: +38 099 425 64 52.

Поки волонтери (активісти), бізнеси та державні служби працюють над допомогою для постраждалих від сьогогднішньої атаки. Президент України Володимир Зеленський вже ініціював скликання надзвичайного засідання Ради Безпеки ООН у звʼязку з російським ударом по цивільній інфраструктурі, включно з дитячою лікарнею. Відповідь очікується.

9 липня у Києві оголосили Днем жалоби у звʼязку з атакою Росії на цивільні обʼєкти столиці. У цей день будуть приспущені прапори на всіх комунальних будівлях міста, а також заборонені будь-які розважальні заходи.

В КМВА також повідомляють, внаслідок ракетного удару по Києву зафіксовано падіння уламків у 6 районах Києва — Солом’янський, Дніпровський, Дарницький, Деснянський, Шевченківський та Голосіївський. Є пошкодження офісної будівлі, житлових будинків та забудов, дитсадку, трьох трансформаторних підстанцій ДТЕК.

Читайте також

  • Масований обстріл України цієї доби: понад 40 ракет різних типів було випущено.Пошкоджено цивільну інфрастуру, житлові будинки, медичний заклад. Щонайменше 19 людей загинуло внаслідок атаки росіян, наразі тривають рятувальні роботи, інформація оновлюється. При чому, у Києві є пошкодження офісної будівлі, житлових будинків та забудов, дитсадку, трьох трансформаторних підстанцій ДТЕК, а також сильно пошкоджено найбільший медичний заклад у країні.