Куп’янська окружна прокуратура Харківської області направила до суду обвинувальний акт стосовно 44-річної жінки. Раніше вона обіймала посаду старости одного з округів Дворічанської громади. Її обвинувачують у колабораційній діяльності.

Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура.

За інформацією правоохоронців, староста одного з округів Дворічанської громади добровільно пішла на співпрацю з окупаційною адміністрацією. У липні 2022 року жінка обійняла посаду «виконувачки обов’язків помічника начальник управління Дворічанського територіального управління військово-цивільної адміністрації Куп’янського району Харківської області».

«На цій псевдопосаді колаборантка координувала та налагоджувала діяльність у складі окупаційного органу влади, організовувала діяльність підлеглих працівників, виконувала розпорядження і вказівки вищого керівництва, а також звітувала перед ним», — розповіли в прокуратурі.

Обвинувачена працювала на посаді в окупаційній адміністрації до моменту деокупації. Після цього, аби не відповідати за злочин, втекла на непідконтрольні території. Жінку оголошено в розшук та судитимуть заочно в Орджонікідзевському районному суді міста Харкова.

«Обвинуваченій загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 15 років та з конфіскацією майна», — підсумували правоохоронці.

Нагадаємо, Харківська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру експоліцейському селища Дворічна, який ніби працював на Росію під час окупації населеного пункту. 

Читайте також