Під час зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном в Україні, Президент Володимир Зеленський заявив про потребу в засобах протиповітряної оборони, зокрема двох системах Patriot для захисту Харкова та Харківської області.

Про це пише Європейська правда.

«Протиповітряна оборона – це найбільший дефіцит для нас і найбільша проблема. Наразі ми дуже потребуємо двох Patriot для Харкова й області, оскільки люди там перебувають під атаками й дуже непокояться через це», — сказав Зеленський.

Президент зазначив, що зенітно-ракетні комплекси Patriot потрібні для захисту мирного населення Харківщини від постійних ракетних обстрілів та авіаударів російської армії.

Своєю чергою, Блінкен запевнив, що узгоджена США військова допомога Україні вже прямує, а деякі засоби протиповітряної оборони буде додатково поставлено найближчим часом. За його словами, ця допомога матиме вирішальне значення для успіху України у протистоянні агресії Росії.

Нагадаємо, 10 травня Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Раніше Терехов зазначав, що росіяни почали використовувати проти Харкова новий снаряд більшого радіуса дії до 90 км. За останній тиждень таких ударів було два. Обстріли також ведуться з систем С-300, найчастіше з території Бєлгородської області.

Читайте також

  • Атаки на Харківщині триватимуть декілька днів, потім, ймовірно, РФ наступатимуть у Сумській області — Буданов
  • Армія РФ на Харківщині ставить в пріоритет створення «буферної зони» — ISW
  • ЗСУ змінили позиції біля Лук’янців на Харківщині через авіаудари — Генштаб