Також румунська влада пообіцяла продовжити у різних формах підтримувати Україну у протистоянні російській агресії.

Румунія передасть Україні свою систему ППО Patriot. Відповідне рішення було ухвалене 20 червня на засіданні Вищої ради оборони Румунії під головуванням президента країни Клауса Йоганніса. Про це повідомили в адміністрації президента Румунії.

Члени ради на засіданні проаналізували стан, використання та важливість чотирьох румунських систем Patriot для національної та колективної оборони, ситуацію в Україні внаслідок постійних масованих атак РФ та наслідки її для безпеки Румунії

«Зважаючи на значне погіршення ситуації в Україні внаслідок постійних масованих атак Росії проти цивільних та цивільної інфраструктури, зокрема енергетичної, та наслідків цієї ситуації для регіону, у тому числі безпеки Румунії, члени ради у тісній координації з союзниками ухвалили рішення про передачу системи Patriot Україні. Цю передачу здійснюють з умовою, що наша країна продовжить перемовини із союзниками, зокрема стратегічним партнером США, з метою отримання схожої чи аналогічної системи, що закриє потреби захисту національного повітряного простору», – повідомили в адміністрації президента.

У заяві додали, що Румунія продовжить у різних формах підтримувати Україну у протистоянні російській агресії.

Нагадаємо, Нідерланди заявили, що Україна отримає перші літаки F-16 вже влітку цього року. Очікується, що вони захищатимуть і Харків від керованих авіаційних бомб, які Росія запускає з літаків у російському повітряному просторі. Нові літаки зможуть більш ефективно вражати російські літаки та ракети.

Читайте також

  • Російській армії не вдалося реалізувати «харківську операцію» — Зеленський.