За прогнозами начальника Головного управління розвідки України Кирила Буданова, українські сили зможуть стабілізувати фронт на Харківщині протягом «трьох-чотирьох днів». Але він очікує, що Росія розпочне нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

Про це він сказав у інтерв’ю New York Times.

Буданов вважає, що російські атаки на північному сході мають на меті збільшити розширити фронт та відвернути українські резерви від боїв деінде. За його словами, українська армія намагається перекинути війська з інших ділянок лінії фронту, щоб зміцнити свою оборону на північному сході, але знайти особовий склад було важко.

«Усі наші сили або тут, або в Часовому Яру», — сказав він, знаходячись у бункері в Харкові. — «Я використав усе, що у нас є. На жаль, у нас більше нікого в резерві немає».

Наступ РФ на Харківщині

10 травня Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Протягом доби 13 травня Сили оборони України відбивали російські атаки у напрямку Вовчанська на Харківщині з боку Нової Товолжанки та Щебекіно на території Росії, а також села Гатище Вовчанської громади. За словами начальника Харківського гарнізону Сергія Мельника, українські військові тримали оборону в районі населених пунктів Стариця і Глибоке та відбивали спроби ворога просунутися в бік Липців. Водночас тривають зачистки в районі Вовчанська, де російські окупанти намагаються захопити місто під свій контроль.

Читайте також

  • З прикордоння Харківщини евакуювали понад 7 тисяч людей — ДСНС
  • Ситуація на півночі Харківщини залишається напруженою – ХОВА
  • Армія РФ має частковий успіх в районі Лук’янців на Харківщині — Генштаб