Спільними зусиллями поліції, волонтерів та рятувальників з прикордонних населених пунктів Харківської області евакуйовано вже понад 7023 мирних жителів.

Про це повідомила пресслужба ДСНС у Харківській області.

Там зазначили, що серед евакуйованих — 565 дітей та 166 людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Їх вивозять у більш безпечні райони.

Як раніше зазначав начальник ХОВА Олег Синєгубов, з початку наступу РФ на півночі Харківської області вже евакуйовано близько 6 тисяч людей з Липецького, Харківського, Вовчанського та Чугуївського районів Харківщини. За його словами, у самому Вовчанську, який російські війська фактично намагаються зруйнувати вогнем артилерії та танків, перебуває близько 200 цивільних осіб.

Наразі в трьох районах області, прикордонні громади яких вважаються небезпечними, залишається 113 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Йдеться про прикордонні громади Богодухівського, Куп’янського та Ізюмського районів. Відповідне рішення було прийняте сьогодні, 13 травня, на засіданні Ради оборони Харківської області. 

Також з 10 по 13 травня поліцейські Харківщини евакуювали з прикордоння 1741 людини з Циркунівської, Липецької та Вовчанської територіальних громад в безпечні місця. 

10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Читайте також

  • Кому хочеться лишати свою домівку? Люди повинні це зробити, щоб врятувати життя — волонтер про евакуацію з Вовчанська