Російські війська продовжують атакувати населені пункти на півночі Харківської області та намагаються просунутися вглиб території.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов під час брифінгу.

За його словами, на Липецькому напрямку армія РФ прагне зайняти стратегічну позицію біля дамби, однак українські воїни стримують просування. У напрямку Вовчанська окупанти намагаються захопити місто під свій контроль, проте також зазнають опору Сил оборони. За словами Синєгубова, йдуть стрілецькі бої на північній окраїні міста.

«По Вовчанську — важка ситуація. Ворог застосовує різні тактики. Намагається взяти місто в оточення, напівоточення», — сказав Синєгубов.

Посадовець також додав, що за Лук’янці Липецької громади ведуться бойові дії. За його словами, там є просування армії РФ, однак українські воїни намагаються втримати населений пункт. Раніше у Генштабі зазначили, що війська РФ не припиняють спроб витіснити підрозділи Сил оборони із зайнятих позицій. Росіянам вдалося мати частковий успіх у районі населеного пункту Лук’янці Липецької громади, однак їхнє просування було зупинене. Водночас Сили оборони здійснюють контратакувальні дії на цьому напрямку.

Синєгубов зазначив, що російські війська застосовують дещо іншу тактику, ніж на початку повномасштабного вторгнення. Окупанти діють невеликими групами від двох до п’яти осіб, пересуваючись лісосмугами, посадками, кущами.

«Ворог йде малими групами, і зараз наше завдання стабілізувати лінію фронту. Він просувається невеликими групами по два, по три, максимум п’ять осіб. Після того формують певні більш серйозні угруповання й атакують позиції наших військ», — пояснив начальник ХОВА.

Наступ РФ на півночі Харківщини

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії.

За даними ISW, РФ, ймовірно, контролює Огірцеве, Гатище, Тихе на захід від Вовчанська. Йдуть бої за Бугруватку, на півночі від Харкова — за райони, куди просунулися росіяни.

Нагадаємо, що Генштаб ЗСУ зазначив, що на Харківському напрямку ситуація залишається складною та динамічно змінюється. Ведуться бойові дії на напрямках Пильна — Лук’янці, Пильна — Глибоке, Пильна — Олійникове, Муром — Бугруватка. Протягом доби на цих напрямках військо РФ здійснило 22 штурмові дії, із них 14 — ще тривають. Ведуться бої за прикордонне місто Вовчанськ. РФ задіяла значні сили для ведення наступу на місто в складі до 5 батальйонів та не рахується із власними втратами. У зведенні зазначається, що за добу на цьому напрямку РФ втратила 100 окупантів.