За даними Інституту вивчення війни, росіяни, ймовірно, не мають мети просуватися в глиб області.

Там припускають, що відносно швидкі темпи просування російських військ та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні шляхи в межах населеного пункту дозволяють припустити, що російські сили віддають пріоритет створенню «буферної зони» в північній частині Харківщини, а не глибшому проникненню на територію. Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

За словами аналітиків, даних про те, що росіяни переправилися на південний берег річки Вовча, що протікає через Вовчанськ, як у місті, так і в його околицях, немає. Також вони повідомляють, що 13 травня росіяни почали завдавати ударів по мостах через річку та логістичних лініях у самому Вовчанську й залишили лише два цілі мости  через річку Вовча у місті.

«Незрозуміло, чому російські війська в основному націлюються на мости, які їм потрібно буде перетнути, а також забезпечити стабільну логістику через річку Вовча для наступальних операцій углиб північної частини Харківської області. Повідомляється, що російські війська також виставляють у цьому районі бронетехніку – російські джерела повідомили, що російські війська провели механізовану атаку з невстановленою кількістю танків на Вовчанськ у ніч на 12 травня та продовжили бронетанкові атаки протягом дня 13 травня», – ідеться в повідомленні.

За даними Інституту вивчення війни, таке розміщення техніки дозволяє припустити, що російські війська прагнуть досягти швидких успіхів, але, схоже, нині вони не створюють умов для того, щоб такі успіхи були на південному березі річки Вовча та глибше у північній частині Харківської області. Загальна інформація говорить про те, що армія РФ, ймовірно, намагається створити «буферну зону» у прикордонній зоні замість того, щоб досягати глибших успіхів у Харківській області чи у напрямку міста Харкова.

Аналітики повідомляють, що на півночі від Харкова росіяни просунулися до Глибокого та підняли прапор у центрі села. При цьому російські джерела стверджують, що їхні війська ще не повністю контролюють Глибоке. 

Також російські війська просувалися на південний захід від Олійникового (на північний схід від Липців) і на північ від Лук’янців (на північний схід від Липців і на південний схід від Олійникового). Український Генеральний штаб повідомив, що російські війська досягли невстановленого тактичного успіху під Лук’янцями. Російські військові блогери стверджували, що російські війська увійшли до Лук’янців, проте ISW не побачив візуального підтвердження цього твердження.

Крім того, в Інституті вивчення війни наголосили, що 10-кілометрова «буферна зона»  в Харківській області, яку, ймовірно, мають намір створити росіяни, приведе російські війська до зони досяжності ствольною артилерією Харкова.

Наступ РФ на півночі Харківщини

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії.

Читайте також

  • Фортифікаційні споруди навколо Вовчанська будували, однак зводити їх було не просто — начальник МВА